Acil Uçak Kargo Gönderimi

Acil kargo gönderme hizmetinde yurtiçi teslimatlar gün içinde hatta saatler içinde gerçekleştirilebilmektedir. Aynı şekilde Türkiye’nin komşusu olan ülkelere de yine saatler içinde teslimatın yapılması söz konusudur. Ancak bunun gerçekleşebilmesi için öncelikle kargo şirketi personelinin ülkelerin gümrük mevzuatlarına vakıf olmaları şarttır. Aksi takdirde kargonun gümrük yetkilileri tarafından kontrol etme süresi uzayabilmekte, bunun da gönderinin gün içinde teslim edilmesini zora sokabilmektedir.

Profesyonel personel, uçak havadayken ilgili ülkedeki gümrük yetkilileri ile irtibata geçmekte ve kargonun içeriğini bildirmektedir. Sonrasında uçak havaalanına iner inmez kargo antrepoya alınmakta, gümrük görevlilerinin de hemen kontrollerini yapması sağlanmaktadır. Kargonun içeriği ile evrakın aynı olması durumunda gönderi alıcısına teslim edilmesi için ülkede anlaşmalı olunan kargo şirketinin dağıtım personeline teslim edilmekte, kargo alıcısına teslim edildikten sonra da gönderiye bu bilgi sunulmaktadır.

Yurtdışı kargo özel bir hizmettir ve bu nedenle özel ücretlendirilmektedir. Ayrıca hayati önem taşıyan kargoların haricindeki tam kargoların mesai saatleri içinde teslim edileceği de bilinmelidir. Mesainin bitmesine yakın bir zamanda teslim edilen kargonun alıcısına ertesi gün ulaştırılabilmektedir. Kargonun gün içinde saat kaça kadar teslim edilmesi gerektiği ile ilgili detaylı bilgi, kargo şirketinin müşteri yetkilileri ile irtibata geçilerek alınabilmektedir.

Tüm Paket ve Evraklar Acil Kargo İle Gönderilebilir

Acil kargo gönderme hizmeti, numune gönderilerini de kapsamaktadır. Numune gönderimi çok ciddiye alınması gereken bir kargo türüdür. Her sektörde katı rekabet kurallarının olduğu bilinmektedir. Numunelerin istenilen gün ve saatte teslim edilememesi, anlaşmak üzere olunan firmanın bir başka firma ile irtibata geçmesi anlamına gelebilmektedir. Bu nedenle numunelerin hızlı bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir. Bunun için kurumsal kimliğe sahip kargo şirketleri ile iletişim kurulduğunda numuneler aynı gün alıcısına teslim edilmektedir.

Numune gönderimi ile ilgili belli kurallar vardır ve bu kurallara uygun bir ürün gönderilmelidir. Aksi takdirde varış noktasında kargonun numune olarak değil ihraç ürünü olarak nitelendirilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu da gümrük vergisinin ödenmesi anlamına gelmektedir. Bu nedenle gönderilecek numunenin kullanılamayacak şekilde olması şarttır.

Kurumsal kargo şirketleri, numunelerin nasıl gönderilmesi gerektiği ile ilgili detaylı bilgiye sahiptir. Acil kargo gönderileri yalnızca hava kargo taşımacılığı ile gerçekleşebilmektedir.

Kara, deniz ve demir yolu kargo taşımacılığı ile ne tür olursa olsun tüm kargoların gerek yurtiçi gerekse yurt dışına acil olarak gönderilmesi, teknik olarak mümkün değildir.

 

en hızlı kargo gönderimi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>